SKOLELEDERNES ÅRSMØDE

SKOLELEDERNES ÅRSMØDE

TAK FOR ET GODT ÅRSMØDE

D. 31. oktober og 1. november slog Bella Center i København dørene op til Skoleledernes Årsmøde 2019, arrangeret af Skolelederforeningen.

Vi var at finde ved stand nr. 107, og vi fik mange gode snakke med de forbipasserende. Vores medlemmer kom forbi til en lille snak om skoleskakken ude på skolerne, og andre interesserede kom for at høre lidt om, hvad vi går og laver. Du kan læse en artikel fra dagen her.

Frank Jensen, overborgmester i København, bød velkommen, Sankt Annæ Pigekor sang årsmødet i gang, børne- og undervisningsminister Pernille Rosenkrantz-Theil holdt tale, og journalist Nynne Bjerre Christensen styrede slagets gang i den politiske debat.

Vi ses til næste år!

Dansk Skoleskak
info@skoleskak.dk


Live Chat