Landsorganisation

Dansk Skoleskak består af 600 medlemsskoler, 1920 lærere og pædagoger, 60.000 elever, en bestyrelse og et stævneudvalg. Landsorganisationen betjenes af et landskontor, der er placeret i København.

LANDSKONTORET

Mads Jacobsen

Generalsekretær
2240 1488
mads@skoleskak.dk

Mette Sun Nygaard

Læringschef
2445 1393
mette@skoleskak.dk

Henrik Frickmann

Teamleder, Salg
4040 8095
henrik@skoleskak.dk

Mikkel Nørgaard

Programleder, læring
2984 9874
mikkel@skoleskak.dk

Tine Kamper Holbøll

Forretningsudvikling og fundraising
2425 5344
tine@skoleskak.dk

Rasmus Ellermann-Aarslev

Kommunikation og presse
2894 0137
ellermann@skoleskak.dk

Nanna Line Henriksen

Salg & Marketing
6012 9926
nanna@skoleskak.dk

Katrine Winther Nielsen

Salg & Marketing

Barselsorlov

Kristian Nygaard

Office Manager
4098 8478
kristian@skoleskak.dk

Karen Elise Hansen

Projektmedarbejder
2685 8088
karen@skoleskak.dk

Claus Nymann

IT/Udvikler
5194 5516
claus@skoleskak.dk

Sofie Mietke Rasmussen

Grafisk designer
6068 2808
sofie@skoleskak.dk

Gitte Wisborg

Læringskonsulent
2562 4406
gitte@skoleskak.dk

Lars Hansen

Læringskonsulent
2890 4890
lars@skoleskak.dk

Niels Valeur Uld

Læringskonsulent
6177 7155
niels@skoleskak.dk

Rasmus Kemp

Læringskonsulent
6018 0053
rasmus@skoleskak.dk

David Christophersen

Læringskonsulent
3139 0369
david@skoleskak.dk

Amalie Lindestrøm

Studentermedhjælper
2260 6066
amalie@skoleskak.dk

BESTYRELSE

Morten Rud Pedersen

Formand

Jesper Zwisler

Næstformand

Christine Antorini

Bestyrelsesmedlem

Stina Vrang Elias

Bestyrelsesmedlem

Arne Eggert

Bestyrelsesmedlem

Anders Jensen

Bestyrelsesmedlem

Jakob Rathlev

Bestyrelsesmedlem

STÆVNEUDVALG

Lisa Havshøj

2083 7584
lisa@skoleskak.dk

Ken Holm

2117 4163
ken@skoleskak.dk

Helene Søndergaard

2943 1562
helene@skoleskak.dk

Viktor Haarmark Nielsen

4051 7968
viktor@skoleskak.dk

Morten Sørensen

2487 0030
morten@skoleskak.dk

RESSOURCEPERSONER

Ejnar Johansen

Regnskabsfører
3585 8146
ejnar@skoleskak.dk

Per Stentebjerg

Intern revisor
per@skoleskak.dk

Sven Løntoft

Intern revisor og redaktør skoleskakbladet
5041 3908
sven@skoleskak.dk

Lisa Havshøj

Pigeskak
2083 7584
lisa@skoleskak.dk

Kasper Jerwiarz

Liveskak
2851 9010
kasper@skoleskak.dk