DM i Skoleskak 2023 - Den Frie Lærerskole - A + B

Games in Round 1 - 24-11-2023.

1Oscar Mosquera (Gr. A)-Jakob Sivebæk1-0
2Gustav Midtgaard-Gustav Matthesen0-1
3Carl Hofman-Anders Dam Kragh1-0
4Alex U. Hanuscheck-Arun Singh Kaushal0-1
5Bastian Højvang-Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)0-1
6Noa Sinding-Jeppe Rosgaard1-0
7Max Sønnichsen-Magnus Silcowitz (Gr. A)0-1
8Noah Kirkegaard Rasmussen-Marcus Teglgaard0-1
9Alexander Wehl Nielsen-Anker Dollerup (Gr. A)0-1
10Esben Brunsgaard-Jakob Boysen0-1
11Phillip Nielsen (Gr. A)-Aleksander Lund Markvart Kristensen1-0


Games in Round 2 - 25-11-2023.

1Jakob Boysen-Oscar Mosquera (Gr. A)0-1
2Gustav Matthesen-Phillip Nielsen (Gr. A)0-1
3Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)-Carl Hofman1-0
4Arun Singh Kaushal-Noa Sinding0-1
5Marcus Teglgaard-Magnus Silcowitz (Gr. A)1-0
6Anker Dollerup (Gr. A)-Max Sønnichsen1-0
7Jeppe Rosgaard-Alex U. Hanuscheck0-1
8Anders Dam Kragh-Alexander Wehl Nielsen1-0
9Jakob Sivebæk-Noah Kirkegaard Rasmussen1-0
10Aleksander Lund Markvart Kristensen-Gustav Midtgaard0-1

Absences

Bastian Højvang-Loss byeEsben Brunsgaard-Pairing alloc bye

Games in Round 3 - 25-11-2023.

1Oscar Mosquera (Gr. A)-Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)½-½
2Noa Sinding-Marcus Teglgaard0-1
3Phillip Nielsen (Gr. A)-Anker Dollerup (Gr. A)1-0
4Anders Dam Kragh-Gustav Matthesen1-0
5Carl Hofman-Esben Brunsgaard1-0
6Gustav Midtgaard-Arun Singh Kaushal0-1
7Alex U. Hanuscheck-Jakob Boysen1-0
8Magnus Silcowitz (Gr. A)-Jakob Sivebæk½-½
9Alexander Wehl Nielsen-Jeppe Rosgaard1-0
10Max Sønnichsen-Aleksander Lund Markvart Kristensen1-0

Absences

Bastian Højvang-Loss byeNoah Kirkegaard Rasmussen-Pairing alloc bye

Games in Round 4 - 25-11-2023.

1Marcus Teglgaard-Phillip Nielsen (Gr. A)0-1
2Carl Hofman-Oscar Mosquera (Gr. A)½-½
3Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)-Alex U. Hanuscheck0-1
4Arun Singh Kaushal-Anders Dam Kragh1-0
5Anker Dollerup (Gr. A)-Noa Sinding0-1
6Jakob Sivebæk-Alexander Wehl Nielsen0-1
7Magnus Silcowitz (Gr. A)-Gustav Midtgaard1-0
8Gustav Matthesen-Noah Kirkegaard Rasmussen0-1
9Esben Brunsgaard-Max Sønnichsen0-1
10Jakob Boysen-Jeppe Rosgaard0-1

Absences

Bastian Højvang-Loss byeAleksander Lund Markvart Kristensen-Pairing alloc bye

Games in Round 5 - 25-11-2023.

1Phillip Nielsen (Gr. A)-Arun Singh Kaushal1-0
2Oscar Mosquera (Gr. A)-Noa Sinding½-½
3Alex U. Hanuscheck-Marcus Teglgaard½-½
4Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)-Magnus Silcowitz (Gr. A)1-0
5Max Sønnichsen-Carl Hofman1-0
6Noah Kirkegaard Rasmussen-Alexander Wehl Nielsen1-0
7Anders Dam Kragh-Anker Dollerup (Gr. A)0-1
8Aleksander Lund Markvart Kristensen-Jakob Sivebæk0-1
9Jeppe Rosgaard-Esben Brunsgaard0-1
10Gustav Midtgaard-Jakob Boysen1-0

Absences

Bastian Højvang-Loss byeGustav Matthesen-Pairing alloc bye

Games in Round 6 - 25-11-2023.

1Oscar Mosquera (Gr. A)-Phillip Nielsen (Gr. A)0-1
2Marcus Teglgaard-Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)1-0
3Noa Sinding-Alex U. Hanuscheck1-0
4Arun Singh Kaushal-Max Sønnichsen0-1
5Anker Dollerup (Gr. A)-Noah Kirkegaard Rasmussen0-1
6Jakob Sivebæk-Carl Hofman0-1
7Magnus Silcowitz (Gr. A)-Gustav Matthesen1-0
8Alexander Wehl Nielsen-Gustav Midtgaard1-0
9Esben Brunsgaard-Anders Dam Kragh1-0
10Jakob Boysen-Aleksander Lund Markvart Kristensen1-0

Absences

Bastian Højvang-Loss byeJeppe Rosgaard-Pairing alloc bye

Games in Round 7 - 26-11-2023.

1Phillip Nielsen (Gr. A)-Noa Sinding1-0
2Max Sønnichsen-Marcus Teglgaard0-1
3Noah Kirkegaard Rasmussen-Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)1-0
4Alex U. Hanuscheck-Oscar Mosquera (Gr. A)0-1
5Carl Hofman-Magnus Silcowitz (Gr. A)0-1
6Anker Dollerup (Gr. A)-Arun Singh Kaushal0-1
7Alexander Wehl Nielsen-Esben Brunsgaard1-0
8Jeppe Rosgaard-Jakob Sivebæk0-1
9Gustav Matthesen-Jakob Boysen1-0
10Aleksander Lund Markvart Kristensen-Anders Dam Kragh0-1

Absences

Bastian Højvang-Loss byeGustav Midtgaard-Pairing alloc bye

Games in Round 8 - 26-11-2023.

1Noah Kirkegaard Rasmussen-Phillip Nielsen (Gr. A)0-1
2Marcus Teglgaard-Oscar Mosquera (Gr. A)½-½
3Noa Sinding-Magnus Silcowitz (Gr. A)1-0
4Max Sønnichsen-Alexander Wehl Nielsen0-1
5Arun Singh Kaushal-Carl Hofman0-1
6Kalle Svendsen Herskin (Gr. A)-Jakob Sivebæk1-0
7Esben Brunsgaard-Gustav Matthesen1-0
8Gustav Midtgaard-Anker Dollerup (Gr. A)0-1
9Anders Dam Kragh-Jakob Boysen1-0
10Aleksander Lund Markvart Kristensen-Jeppe Rosgaard0-1

Absences

Bastian Højvang-Loss byeAlex U. Hanuscheck-Loss bye