Forretningsudvalget m.fl.

Forretningsudvalget (i daglig tale FU) udgør organisationens daglige ledelse suppleret af en 'Regnskabsfører', 'Medlemskartoteksfører' samt en 'Ansvarlig for Pigeskak'. Du er altid velkommen til at kontakte os.

Forretningsudvalget afholder i sæsonen 2007-08 møder 26/8, 17/11, 27/1 og 6/4. Derudover er der ledermøde 24/11 og Landsudvalgsmøde 17. maj 2008.

Formand
Mads Jacobsen
Serbiensgade 5, 1.tv., 2300 København S.
Tlf.: 2240 1488  
e-mail: mads@skoleskak.dk

Læs mere om Mads...


Næstformand / NM ansvarlig / Kasserer

Torsten Lindestrøm
Vardevej 43, Knoldeflod, 6800 Varde
Tlf.: 7676 7076 / 2844 7075
e-mail: torsten@skoleskak.dk

Læs mere om Torsten...

Anvend dette skema til bilagsafregning

 


Sekretær / Kursus ansvarlig

Morten Olstrup
Rugårdsvej 8, 2. sal, 5000 Odense C.
Tlf.: 3033 8739
e-mail: morten@skoleskak.dk

Læs mere om Morten...

 


Organisationsudvikling

Jakob Rathlev
Møllegade 7B, 2.mf., 8000 Århus C
Tlf.: 6060 1493
e-mail: jakob@skoleskak.dk 

Læs mere om Jakob...

 


Fundraiser
Nikolaj Mikkelsen
Ballerupvej 29, 10, 3500 Værløse
Tlf.: 2636 7676
e-mail: nikolaj@skoleskak.dk

Læs mere om Nikolaj...

Suppleant
Kai Bjørnskov
Birkevej 28, 6100 Haderslev
Tlf.: 7453 2185, mobil 2990 6359
e-mail: kai@skoleskak.dk

Læs mere om Kai...

 

 

Resursepersoner i den organisatoriske ledelse (uden for FU)
Regnskabsfører
Ejnar Johansen
Bisiddervej 8, 4.th., 2400 København NV.
Tlf.: 3585 8146
e-mail: ejnar@skoleskak.dk

Læs mere om Ejnar...

Anvend dette skema til bilagsafregning
 

Pigeskak
Marie Frank-Nielsen
Otto Benzons Vej 33, 1.tv, 8210 Århus V
Tlf.: 2897 6775
e-mail: marie@skoleskak.dk

Læs mere om Marie...

Medlemskartoteksfører
Jan Erik Zimmermann
Snebærvej 7, 6430 Nordborg
Tlf.: 7449 0127
e-mail: jan@skoleskak.dk

Læs mere om Jan...

Til toppen