DM 2007 - Stilling efter 8. runde -  gruppe E

Tilbage

1. Tobias Juul Madsen, Parkskolens Skoleskak, Ringkøbing Kredsen 8.0 33.0/ 37.0/ 39.5
2. Farzam Firooznia, Skibet Skole, Vejle Kredsen 7.0 34.5/ 38.5/ 42.0
3. Jonathan Braüner, Storkøbenhavn: Enk. Medl. 6.0 33.5/ 36.5/ 37.5
4. Rasmus Thøgersen, Skive Skoleskak, Viborg Kredsen 5.5 34.5/ 38.5/ 41.5
5. Simon Fisker Thimsen, Nørre Aaby Skole, Fyns Kredsen 5.0 32.5/ 36.5/ 40.5
6. Jens Albert Ramsdal, Åby Skole, Århus Kredsen 5.0 32.0/ 36.0/ 40.0
7. Nicolaj Lausten, Åby Skole, Århus Kredsen 5.0 31.5/ 35.5/ 38.5
8. Emil Thorsted Rasmussen, Nørre Aaby Skole, Fyns Kredsen 5.0 29.5/ 32.5/ 35.5
9. Nikolaj Bousby Skou, Allerød Skoleskak, Frederiksborg Kredsen 5.0 29.0/ 33.0/ 37.0
10. Pascal Vittrup, M.C. Holms Skole, Viborg Kredsen 5.0 28.5/ 31.5/ 32.5
11. Marcus Allerup Bogh, bro Skoleskak 5.0 26.0/ 29.0/ 32.0
12. Philip Tønder, Haderslev Realskole, Sønderjyllands Kredsen 5.0 25.5/ 28.5/ 31.5
13. Hjalte Henningsson Skov, bro Skoleskak 5.0 20.0/ 21.0/ 22.0
14. Andreas Wahl-Moeller, Krarup, Fyns kredsen 4.5 33.0/ 37.0/ 38.5
15. Mikkel Drygaard, Taastrup Skoleskak, Storkøbenhavn Kredsen 4.5 27.0/ 29.5/ 31.0
16. Jakob B. Andersen, Næstved Skoleskak, Storstrøms Kredsen 4.0 30.0/ 34.0/ 37.0
17. Mads Hansen, Køge Skoleskak, Roskilde Kredsen 4.0 30.0/ 33.0/ 36.0
18. Tor Joensen, Parkskolens Skoleskak, Ringkøbing Kredsen 4.0 29.0/ 32.0/ 35.0
19. Mads Vind, Kirkebakkeskolen, Vejle Kredsen 4.0 27.5/ 30.5/ 32.5
20. Christian Jepsen, Kirkebakkeskolen, Vejle Kredsen 4.0 26.5/ 28.5/ 30.0
21. Mikkel Kofoed Pedersen, Allerød Skoleskak 4.0 25.5/ 28.5/ 30.5
22. Oliver Hellum, Borup Skole, Roskilde Kredsen 4.0 25.5/ 28.5/ 29.5
23. Andrea Keitum, Nordby Skoleskak, Storstrøms Kredsen 4.0 21.5/ 23.0/ 24.0
24. Tobias Ilsøe Jensen, Højby Skole, Fyns Kredsen 3.5 26.5/ 29.5/ 32.5
25. Philip Hovgaard Lassen, Aalborg Skoleskak 3.5 25.5/ 27.5/ 28.5
26. Daniel Bekker-Jensen, Storkøbenhavn: Enk. Medl. 3.5 25.0/ 26.5/ 27.5
27. Anders Pedersen, Jyderup Skoleskak, Vestsjællands Kredsen 3.0 26.5/ 29.5/ 30.5
28. Malthe Josephsen, Haderslev Realskole, Sønderjyllands Kredsen 3.0 25.0/ 28.0/ 29.5
29. Mads Lund-Petersen, Gråsten Skoleskak, Sønderjyllands Kredsen 3.0 24.5/ 27.5/ 28.5
30. Bjørn Schilkowski, Parkskolens Skoleskak, Ringkøbing Kredsen 3.0 24.5/ 27.0/ 29.0
31. Patrick Lynggren Sørensen, Nørre Aaby Skole, Fyns Kredsen 3.0 24.0/ 27.0/ 29.5
32. Jeppe Kofod Hansen, stermarie Skole, Bornholms Kredsen 3.0 21.0/ 22.5/ 23.5
33. Kasper Nørmark Hansen, Forlev Friskole, Vestsjællands Kredsen 3.0 20.0/ 21.0/ 22.0
34. Nicolay Prieur, Skoleskakklubben på Hovedbibli 2.5 27.0/ 30.0/ 31.5
35. Daniel Lamberth, Storkøbenhavn: Enk. Medl. 2.0 21.5/ 24.5/ 25.5
36. Jacob Blomberg Floczak, Krarup Friskole, Fyns Kredsen 1.5 23.5/ 26.5/ 29.0
37. Jonas Bendiksen, Agerbæk Skoleskak, Ribe Kredsen 1.0 24.5/ 26.5/ 27.5
38. Oliver Larsen, stermarie Skole, Bornholms Kredsen 1.0 23.5/ 26.5/ 27.5

Til toppen