DM 2007 - Stilling efter 8. runde -  gruppe C

Tilbage

1. Lasse S. Nielsen, Jetsmark Centralskole, Nordjyllands Kredsen 6.5 32.5/ 36.5/ 40.0
2. Mads Hansen, Giersings Realskole, Fyns Kredsen 6.0 33.5/ 37.5/ 40.5
3. Rinor Salihu, Rokadens Skoleskak, Århus Kredsen 6.0 31.0/ 34.5/ 37.5
4. Martin Haubro, Storkøbenhavn: Enk. Medl. 6.0 30.0/ 33.0/ 35.5
5. Kristian Seegert, Skakcentret Læssøesgade, Århus Kredsen 5.5 31.0/ 35.0/ 38.0
6. Tobias Valentin Rostgaard, Højby Skole, Fyns Kredsen 5.5 29.5/ 33.5/ 37.5
7. Lasse Luther, Jetsmark Centralskole, Nordjyllands Kredsen 5.0 33.0/ 37.0/ 41.0
8. Tobias R. Bøje, Skakcentret Læssøesgade, Århus Kredsen 5.0 33.0/ 37.0/ 40.5
9. Martin Utoft Andersen, Giersings Realskole, Fyns Kredsen 5.0 32.0/ 36.0/ 39.5
10. Frederik Jensen, Tjele Efterskole, Viborg Kredsen 5.0 32.0/ 36.0/ 38.5
11. Alexander H. Andersen, Kirkebakkeskolen, Vejle Kredsen 5.0 27.5/ 31.5/ 35.0
12. Jeppe Hallgren Petersen, Allerød Skoleskak 5.0 27.5/ 30.5/ 33.0
13. Lasse Dinesen, Borup Skole, Roskilde Kredsen 5.0 27.0/ 30.0/ 32.5
14. Rasmus Kvist, Parkskolens Skoleskak, Ringkøbing Kredsen 5.0 25.5/ 28.5/ 31.5
15. Jørgen Clausen, Gråsten Skoleskak, Sønderjyllands Kredsen 4.5 32.5/ 36.0/ 38.0
16. Malthe M. Parylewich, Skakcentret Læssøesgade, Århus Kredsen 4.5 26.5/ 30.0/ 30.5
17. Lisa Havshøj, Tjele Efterskole, Viborg Kredsen 4.0 34.0/ 38.5/ 41.5
18. Christoffer Ellegård Christens, Jyderup Skoleskak 4.0 29.5/ 33.0/ 35.5
19. Rune Foss Madsen, Skovboskolen Skoleskak, Roskilde Kredsen 4.0 29.0/ 32.5/ 36.0
20. Denis Ryberg, Taastrup Skoleskak, Storkøbenhavn Kredsen 4.0 28.0/ 31.0/ 34.0
21. Simon Wilbrandt, Bymarkskolen, Fyns Kredsen 4.0 27.0/ 30.0/ 32.5
22. Amalie Heiring Lindestrøm, Esbjerg Skakskole, Ribe Kredsen 4.0 23.0/ 25.5/ 27.5
23. Oskar L. Jensen, Kbh. & Fr. Kom. Enk. medl. 3.5 26.5/ 29.5/ 32.0
24. Joachim Holm Knudsen, Allerød Skoleskak, Frederiksborg Kredsen 3.5 25.5/ 29.0/ 31.5
25. Søren Christensen, Giersings Realskole, Fyns Kredsen 3.5 25.0/ 28.0/ 30.0
26. Jeppe Bæk Jensen, Thorning skoleskak, Viborg Kredsen 3.5 24.5/ 27.5/ 30.0
27. Jon Halling, Hinnerup Skoleskak, Århus Kredsen 3.5 24.0/ 27.0/ 30.0
28. Helene Søndergaard, Jetsmark Centralskole 3.5 19.0/ 21.0/ 21.5
29. Nicklas Krogh, Thorning skoleskak, Viborg Kredsen 3.5 18.0/ 20.0/ 20.5
30. Jon Capion, Storkøbenhavn: Enk. Medl., Storkøbenhavn Kredsen 3.0 26.0/ 29.0/ 31.5
31. Simon Sørensen, Kirkebakkeskolen, Vejle Kredsen 3.0 26.0/ 29.0/ 29.5
32. Aleksander Skov Olsen, Jyderup Skoleskak 3.0 23.0/ 25.5/ 27.5
33. Klemens Gyldendorf, Næstved Skoleskak, Storstrøms Kredsen 3.0 23.0/ 25.0/ 27.0
34. Simon Kristensen, Agerbæk Skoleskak, Ribe Kredsen 3.0 21.5/ 24.0/ 24.5
35. Andreas Larsen, stermarie Skole, Bornholms Kredsen 2.5 24.0/ 27.0/ 30.0
36. Nicolai Bergholt, Haderslev Realskole, Sønderjyllands Kredsen 2.5 23.5/ 25.5/ 26.0
37. Mads Tænnes, Krarup Skole, Fyns kredsen 2.5 20.5/ 22.5/ 24.5
38. Mathias Jørgensen, Nordby Skoleskak, Storstrøms Kredsen 2.0 21.0/ 23.0/ 23.5
39. Kristian Lund, Rønneskolernes Skoleskakklub, Bornholms Kredsen 2.0 18.0/ 20.0/ 20.5
40. Mathias Clemmesen, Rønneskolernes Skoleskakklub 0.5 20.0/ 22.0/ 24.0

Til toppen