DM 2006 - slutstilling gruppe C

Tilbage


1. Tobias R. Bøje, Skakcentret Læssøesgade, Århus Kredsen 6.5 30.0/ 34.0/ 38.0
2. Emilie Ellegård Christensen, Jyderup Skoleskak 6.5 28.5/ 32.5/ 36.5
3. Dara Sevkan Akdag, Kbh. & Fr. Kom. Enk. medl. 6.0 33.0/ 37.5/ 41.5
4. Nicolai Kvist Brondt Pedersen, Lyngby-Virum Skoleskak 6.0 32.0/ 36.0/ 39.5
5. Kasper Aagaard, Skakcentret Læssøesgade, Århus Kredsen 6.0 30.0/ 33.0/ 33.0
6. Jakob Glibstrup, Skive Skoleskak, Viborg Kredsen 5.5 34.5/ 38.5/ 40.5
7. Mads Hansen, Fyn: Enk. Medl., Fyns Kredsen 5.5 33.0/ 37.0/ 40.5
8. Mads Jensen, Tjele Efterskole, Viborg Kredsen 5.0 34.5/ 38.5/ 42.5
9. Lasse Luther, Jetsmark Centralskole, Nordjyllands Kredsen 5.0 30.0/ 32.5/ 35.0
10. Sebastian Matz Nielsen, Skakcentret Læssøesgade, Århus Kredsen 5.0 29.0/ 33.0/ 36.0
11. Alexander Almasy, Midtjysk Skoleskak, Århus Kredsen 5.0 29.0/ 32.5/ 33.5
12. Christoffer Ellegård Christens, Jyderup Skoleskak 5.0 28.5/ 32.0/ 34.5
13. Rinor Salihu, Rokadens skoleskak, Århus Kredsen 5.0 27.5/ 31.5/ 33.5
14. Martin Utoft Andersen, Giersings Realskole, Fyns Kredsen 4.5 32.5/ 36.5/ 40.0
15. Lasse Dinesen, Borup Skole, Roskilde Kredsen 4.5 30.0/ 33.5/ 36.5
16. Frederik Jessin Jensen, Jyderup Skoleskak 4.5 28.0/ 31.5/ 34.5
17. Jonas Nielsen, Agerbæk Skoleskak, Ribe Kredsen 4.5 27.5/ 31.0/ 34.0
18. Mads Tudvad, Tjele Efterskole, Viborg Kredsen 4.0 33.5/ 36.5/ 39.0
19. Christoffer Boisen, Struer FriskoleSkak, Ringkøbing Kredsen 4.0 31.5/ 34.5/ 37.0
20. Jeppe Hallgren Petersen, Allerød Skoleskak 4.0 28.5/ 32.0/ 35.0
21. Bjarke Gregor, Vestsjælland: Enk.Medl., Vestsjællands Kredsen 4.0 27.5/ 30.0/ 32.0
22. Jens Erik Gade, Haderslev Realskole, Sønderjyllands Kredsen 4.0 26.5/ 30.0/ 31.0
23. Oskar L. Jensen, Kbh. & Fr. Kom. Enk. medl. 4.0 25.0/ 28.0/ 30.5
24. Mikkel Selmer Nielsen, Kirkebakkeskolen, Vejle Kredsen 4.0 24.0/ 27.0/ 28.0
25. Rasmus Kvist, Parkskolens Skoleskak, Ringkøbing Kredsen 4.0 24.0/ 25.0/ 25.0
26. Lasse S. Nielsen, Jetsmark Centralskole, Nordjyllands Kredsen 3.5 28.0/ 32.0/ 35.0
27. Lauritz Haar Ziethen, BMS Skak, Storkøbenhavn Kredsen 3.5 26.0/ 29.0/ 31.5
28. Jon Götz Capion, N. Zahles Gymnasieskole 3.5 25.5/ 28.0/ 30.5
29. Tobias Valentin Rostgaard, Højby Skole, Fyns Kredsen 3.5 22.5/ 25.0/ 27.5
30. Martin Fjeldhøj, Rødby Skole Skak, Storstrøms Kredsen 3.5 22.0/ 23.0/ 23.0
31. Jonas Nielsen, Vestre Skole, Viborg Kredsen 3.5 21.0/ 23.5/ 26.0
32. Jonas Raun, Esbjerg Skakskole, Ribe Kredsen 3.0 23.5/ 26.5/ 29.0
33. Johan Linnet Jensen, Kirkebakkeskolen, Vejle Kredsen 3.0 23.5/ 26.0/ 28.0
34. Loui Halse, BMS Skak, Storkøbenhavn Kredsen 3.0 22.5/ 25.0/ 25.0
35. Nicolai Siim Larsen, Espergærde Skoleskak 3.0 21.0/ 23.0/ 23.0
36. Jonas Thomasson, Ålborg, Nordjyllands Kredsen 2.5 24.0/ 26.5/ 29.0
37. Andreas Larsen, Østermarie Skole, Bornholms Kredsen 2.5 21.5/ 24.0/ 26.5
38. Nikolai Bergholt, Haderslev Realskole, Sønderjyllands Kredsen 2.5 21.0/ 22.0/ 22.0
39. Søren Have, Møn Skoleskak, Storstrøms Kredsen 2.5 20.5/ 23.0/ 25.5
40. Tobias Veile Poulsen, Roslev Skole, Viborg Kredsen 2.0 24.5/ 25.5/ 25.5
41. Ole Christensen, Borup Skole, Roskilde Kredsen 1.0 23.0/ 25.0/ 25.0
42. Michael Holt, Rønne Privatskole, Bornholms Kredsen 0.0 22.0/ 24.0/ 25.0

Til toppen