Deltagerliste F

Tilbage


*************************************************************************************************

Program : Chess Tournament Manager
Version : 1.00
Dato : Søndag 27.11.2005
Tid : 11:47:22
Turnering : DSS's 32. Indiv. DM 2005
Gruppenummer : 6
Gruppe : Gruppe F
Indhold : Placering efter 9. runde

*************************************************************************************************





*************************************************************************************************


1. Tobias Juul Madsen, Struer FriskoleSkak 9.0 39.0/ 43.0/ 46.0
2. Farzam Firooznia, Kirstine Seligmanns Skole, Vejle Amtskommune 7.0 42.0/ 46.5/ 49.5
3. Andreas Vahl-Møller, Krarup Friskole, Fyns Amtskommune 6.5 41.5/ 46.0/ 49.5
4. Lau Krogh Toft Christoffersen, Krarup Friskole 6.0 38.5/ 43.5/ 47.0
5. Christian O. Svendsen, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 6.0 35.5/ 40.0/ 44.0
6. Peter From, Caissa Skoleskak, Vejle Amtskommune 6.0 34.5/ 38.5/ 41.5
7. Jens Albert Ramsdal, Åby Skole, Århus Amtskommune 5.5 44.5/ 48.5/ 51.0
8. Tobias Ilsøe Jensen, Højby Skole, Fyns Amtskommune 5.0 46.0/ 51.0/ 56.0
9. Jeppe Kofod Hansen, Østermarie Skole, Bornholms Amt 5.0 43.0/ 47.0/ 49.5
10. Simon Fisker Thimsen, Nørre Aaby Kommuneskole 5.0 41.0/ 44.0/ 45.5
11. Philip Rossen Tønder, Haderslev Realskole 5.0 40.0/ 44.0/ 46.5
12. Adam Morsing Thyssen, Kbh. + Frederiksberg Kommuner 5.0 36.5/ 40.0/ 42.5
13. Simon Jessen, Næsbjerg Skole, Ribe Amtskommune 5.0 36.0/ 40.0/ 41.5
14. Rasmus Thøgersen, Skive Skakklubs Ungdomsafdelin 5.0 35.0/ 38.0/ 40.0
15. Ellen Kakulidis, Aalborg Skakfor. Juniorskak 5.0 33.0/ 36.5/ 39.5
16. Axel Ming Szetu, Københavns Amt: Enk. Medl., Københavns Amt 4.5 37.0/ 41.0/ 43.0
17. Malte Josephsen, Hertug Hans Skoleskak 4.5 33.0/ 35.5/ 38.0
18. Mikkel Schardelmann, Københavns Amt: Enk. Medl. 4.5 31.0/ 34.5/ 38.0
19. Michael Poulsen, Roskilde Amtskommune, Roskilde Amtskommune 4.0 37.0/ 40.0/ 43.0
20. Mikkel Kofoed Pedersen, Allerød Juniorskak 4.0 35.0/ 39.0/ 42.0
21. Jonas Meldgaard, Vinderup Skoleskak, Ringkøbing Amtskommune 4.0 31.5/ 34.5/ 37.0
22. Mattis Delvin, Forlev Friskole, Vestsjællands Amtskommune 4.0 30.0/ 32.0/ 33.5
23. Oliver Larsen, Østermarie Skole, Bornholms Amt 4.0 24.5/ 26.5/ 28.0
24. Kasper Nørmark Hansen, Forlev Friskole 3.5 31.5/ 34.5/ 37.0
25. Casper Andreas Nordblom Eneqvi, N. Zahles Gymnasieskole 3.5 30.5/ 33.0/ 34.5
26. Philip Hovgaard Lassen, Aalborg Skakfor. Juniorskak 3.0 33.5/ 37.0/ 40.0
27. Andrea Keitum, Nordbyskoleskak, Storstrøms Amtskommune 3.0 30.0/ 32.0/ 33.5
28. Tobias Pedersen, Vestre Skole Viborg, Viborg Amtskommune 3.0 28.5/ 30.5/ 32.0
29. Markus Jørgensen, Nordbyskoleskak, Storstrøms Amtskommune 2.5 30.5/ 33.0/ 35.0
30. Morten Kjærgaard Jacobsen, M.C. Holms Skole 2.5 26.5/ 28.5/ 30.0
31. Jonas Christensen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 2.0 26.0/ 28.5/ 30.0
32. Jonas Fosvald, Ålsgårde Skakklubs Juniorskak 1.5 27.5/ 30.0/ 32.0


*************************************************************************************************
 

Til toppen