Deltagerliste E

Tilbage


*************************************************************************************************

Program : Chess Tournament Manager
Version : 1.00
Dato : Søndag 27.11.2005
Tid : 12:19:17
Turnering : DSS's 32. Indiv. DM 2005
Gruppenummer : 5
Gruppe : Gruppe E
Indhold : Placering efter 8. runde

*************************************************************************************************





*************************************************************************************************


1. Mads Andersen, Morten Brørup Skolen, Århus Amtskommune 7.0 31.5/ 35.5/ 39.5
2. Simon Ellegård Christensen, Tornved Junior Afd. 6.5 34.0/ 38.5/ 40.5
3. Morten Randrup Nielsen, Jetsmark Centralskole 6.0 33.0/ 37.0/ 41.0
4. Andreas Jakobsen, Nørre Aaby Kommuneskole, Fyns Amtskommune 6.0 32.5/ 37.0/ 39.5
5. Casper Christensen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 6.0 29.5/ 33.0/ 35.5
6. Andreas Lyngsø Petersen, Skovlunde Juniorskak, Københavns Amt 6.0 29.0/ 32.0/ 34.5
7. Michael Vesterli, Kbh. + Frederiksberg Kommuner 5.5 35.5/ 40.0/ 44.0
8. Nicklas Corneliussen, Ellekærskolen, Århus Amtskommune 5.0 33.0/ 36.5/ 39.5
9. Mikkel Frydkjær Munch, Krarup Friskole, Fyns Amtskommune 5.0 31.0/ 34.5/ 37.0
10. Søren Næsager Poulsen, Åby Skole, Århus Amtskommune 5.0 30.0/ 33.0/ 34.0
11. Thomas Rasmussen, Korning Skoleskak, Vejle Amtskommune 5.0 29.0/ 32.0/ 34.5
12. Lukas Paysen Thiellemann, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 5.0 27.0/ 30.0/ 33.0
13. Sebastian Ryholl, Nørre Aaby Realskole, Fyns Amtskommune 4.5 30.5/ 34.5/ 37.5
14. Emil Wulff Rasmussen, Taastrup Skakforenings Juniors 4.5 30.0/ 33.0/ 35.5
15. Christian Boller, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 4.5 29.0/ 32.5/ 35.5
16. Jonas Søndergaard, Jetsmark Centralskole 4.5 27.0/ 30.0/ 32.5
17. Nicolaj Brøchner, Vestre Skole Viborg, Viborg Amtskommune 4.5 24.5/ 27.0/ 28.0
18. Andreas Wøhlk, Roslev Skole, Viborg Amtskommune 4.5 22.5/ 25.0/ 27.5
19. Peter Jordt, Tønder Skakklubs Skoleskak 4.0 31.5/ 35.5/ 38.5
20. Andy Sode Anker, Åvangsskolen, Bornholms Amt 4.0 30.5/ 34.0/ 35.0
21. Emil Lynggaard Madsen, Nordbyskoleskak, Storstrøms Amtskommune 4.0 29.0/ 32.0/ 35.0
22. Michael Paulsen, Hillerød Juniorskak 4.0 27.5/ 30.5/ 33.5
23. Filip Fyhn, Tornved Junior Afd., Vestsjællands Amtskommune 4.0 26.0/ 29.5/ 32.5
24. Andreas Jepsen, Næsbjerg Skole, Ribe Amtskommune 4.0 26.0/ 29.0/ 31.0
25. Thomas Fyhn, Tornved Junior Afd., Vestsjællands Amtskommune 4.0 25.0/ 28.0/ 30.5
26. Lasse Frank Nissen, Egtved Skole, Vejle Amtskommune 4.0 17.5/ 18.5/ 19.5
27. Frederik O. Svendsen, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 3.5 29.0/ 32.5/ 35.0
28. Metteline Ibsen, Sct. Severin Skolen 3.5 23.0/ 25.5/ 28.0
29. Søren Riis Pertersen, Rugkobbel Skolen 3.5 22.0/ 24.5/ 27.0
30. August Emil Nielsen, Rønne Privatskole, Bornholms Amt 3.5 22.0/ 24.5/ 25.5
31. Niels Nedergaard, Vestre Skole Viborg, Viborg Amtskommune 3.0 26.5/ 29.5/ 30.5
32. Emma Christensen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 3.0 25.0/ 28.0/ 30.5
33. Sofie Dürrfeld, Øbro Skakklubs Skoleskak 3.0 25.0/ 27.5/ 30.0
34. Thomas S. Simonsen, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 3.0 23.5/ 26.0/ 28.0
35. Alexander Jessen, Herning Skoleskak, Ringkøbing Amtskommune 3.0 23.0/ 26.0/ 28.5
36. Lasse Herskind, Nørre Aaby Kommuneskole, Fyns Amtskommune 3.0 23.0/ 25.5/ 26.5
37. Josephine Beatrice Alstrup, N. Zahles Gymnasieskole 3.0 20.5/ 21.5/ 22.5
38. Jeppe Rydell-Rasmussen, Københavns Amt: Enk. Medl. 2.5 29.0/ 32.5/ 36.0
39. Malte Hallgren Petersen, Allerød Juniorskak 2.5 25.0/ 28.0/ 30.5
40. Rasmus Lind Petersen, Rønne Privatskole, Bornholms Amt 2.5 22.5/ 25.5/ 28.0
41. Daniel Thomsen, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 2.5 22.0/ 23.0/ 24.0
42. Mikkel Frederiksen, Næstved Skakklub Juniorskak 2.0 23.0/ 24.0/ 25.0
43. Jeppe Møller, Næsbjerg Skole, Ribe Amtskommune 1.0 21.5/ 23.5/ 24.5
44. Mads Nielsen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 1.0 20.5/ 22.5/ 23.5


*************************************************************************************************


 

Til toppen