Deltagerliste D

Tilbage


*************************************************************************************************

Program : Chess Tournament Manager
Version : 1.00
Dato : Søndag 27.11.2005
Tid : 12:11:41
Turnering : DSS's 32. Indiv. DM 2005
Gruppenummer : 4
Gruppe : Gruppe D
Indhold : Placering efter 8. runde

*************************************************************************************************





*************************************************************************************************


1. Christoffer Ellegård Christensen, Tornved Junior Afd. 7.0 32.5/ 37.0/ 40.0
2. Tobias R. Bøje, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 6.5 30.5/ 33.5/ 36.0
3. Lasse S. Nielsen, Jetsmark Centralskole 5.5 33.5/ 38.5/ 43.5
4. Lasse Dinesen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 5.5 32.5/ 36.0/ 39.5
5. Bjørn Møller Ochsner, Ellekærskolen, Århus Amtskommune 5.5 29.0/ 33.5/ 37.5
6. Kristian Seegert, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 5.5 26.5/ 30.0/ 32.0
7. Frederik Jessin Jensen, Tornved Junior Afd. 5.0 33.0/ 37.0/ 38.0
8. Martin Utoft Andersen, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 5.0 32.5/ 36.0/ 39.0
9. Christoffer Boisen, Struer FriskoleSkak 5.0 32.0/ 36.0/ 39.5
10. Alexander Hjorth, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 5.0 30.0/ 33.5/ 36.0
11. Mads S Jensen, Kjellerup Skoleskak, Viborg Amtskommune 5.0 29.5/ 33.0/ 36.0
12. Rasmus Kvist, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 5.0 29.0/ 32.5/ 34.0
13. Jørgen Clausen, Gråsten Skakklubs Juniorskak 4.5 29.5/ 33.0/ 36.5
14. Nicolai Siim Larsen, Espergærde Juniorskak 4.5 * 28.5/ 32.0/ 35.5
15. Oskar L. Jensen, Kbh. + Frederiksberg Kommuner 4.5 * 28.5/ 32.0/ 35.5
16. Martin Haubro, Skovlunde Juniorskak, Københavns Amt 4.5 27.0/ 30.5/ 33.5
17. Bjarke Andreasen, Hinnerup Skoleskak, Århus Amtskommune 4.5 24.5/ 27.5/ 29.5
18. Jasper Hartmann Jørgensen, Næstved Skakklub Juniorskak 4.0 25.0/ 27.0/ 28.0
19. Jon Götz Capion, N. Zahles Gymnasieskole 4.0 24.5/ 27.5/ 30.0
20. Jeppe Hallgren Petersen, Allerød Juniorskak 4.0 24.0/ 27.0/ 29.5
21. Lasse Luther, Jetsmark Centralskole, Nordjyllands Amtskommune 4.0 21.0/ 22.5/ 23.5
22. Simon Wilbrandt, Bymarkskolen, Fyns Amtskommune 3.5 29.5/ 33.5/ 36.0
23. Søren Christensen, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 3.5 28.5/ 32.0/ 34.5
24. Pernille Simonsen, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 3.5 27.0/ 30.0/ 32.5
25. Kasper Sten Hansen, Brydebjergskolen, Storstrøms Amtskommune 3.5 27.0/ 29.5/ 32.0
26. Lisa Tejlgaard Havshøj, Hornslet Skole, Århus Amtskommune 3.5 26.0/ 28.5/ 31.0
27. Christian Miltersen Sørensen, Kirkebakkeskolen 3.5 24.5/ 27.5/ 30.0
28. Alexander H. Andersen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 3.5 22.5/ 25.0/ 26.0
29. Andreas Larsen, Østermarie Skole, Bornholms Amt 3.0 27.5/ 29.0/ 30.0
30. Jeppe Frederiksen, Haderslev Realskole 3.0 26.0/ 28.0/ 29.0
31. Nick Zivlaei, Københavns Amt: Enk. Medl., Københavns Amt 3.0 23.0/ 25.5/ 27.0
32. Regina Gugerel, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 2.5 25.5/ 28.5/ 31.0
33. Mads Møller, Næsbjerg Skole, Ribe Amtskommune 2.5 20.0/ 22.5/ 24.0
34. Morten Poulsen, Roskilde Amtskommune, Roskilde Amtskommune 2.5 19.5/ 21.5/ 23.0
35. Benjamin B. Nielsen, Kjellerup Skoleskak, Viborg Amtskommune 2.5 19.0/ 20.5/ 21.5
36. Andreas Friis, Hestkær Friskole, Ribe Amtskommune 2.0 22.0/ 23.5/ 24.5
37. Frederik Klausen, Østermarie Skole, Bornholms Amt 1.5 20.0/ 22.5/ 24.5
38. Steffen Petersen, Forlev Friskole, Vestsjællands Amtskommune 1.0 22.5/ 25.0/ 27.0


*************************************************************************************************
 

Til toppen