Deltagerliste C

Tilbage


*************************************************************************************************

Program : Chess Tournament Manager
Version : 1.00
Dato : Søndag 27.11.2005
Tid : 12:16:51
Turnering : DSS's 32. Indiv. DM 2005
Gruppenummer : 3
Gruppe : Gruppe C
Indhold : Placering efter 8. runde

*************************************************************************************************





*************************************************************************************************


1. Morten Storgaard, Herning Skoleskak, Ringkøbing Amtskommune 8.0 32.0/ 36.0/ 40.0
2. Alexei Cherstiouk Hansen, Taastrup Skakforenings Juniors 6.5 34.5/ 38.0/ 40.5
3. Jacob Brorsen, N. Zahles Gymnasieskole 6.0 33.0/ 37.0/ 39.0
4. Mark Strange Hartsteen, Amager Skakforenings Juniorska 5.5 33.0/ 37.0/ 41.0
5. Jonathan Nørsøller, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 5.5 30.0/ 34.0/ 36.5
6. Esben Nicolaisen, Chess House Skoleskak, Århus Amtskommune 5.5 30.0/ 34.0/ 36.0
7. Emilie Ellegård Christensen, Tornved Junior Afd. 5.5 26.5/ 29.0/ 31.5
8. Pawel Drozdowski, Storstrøms Amt: Enk. Medl. 5.0 30.0/ 33.0/ 33.0
9. Jakob Glibstrup, Skive Skakklubs Ungdomsafdelin 5.0 29.0/ 32.0/ 34.5
10. Nicolai Kvist Brondt Pedersen, Lyngby-Virum Skakklubs Juniors 5.0 28.0/ 31.0/ 33.5
11. Andreas Larsen, Jetsmark Centralskole 4.5 36.5/ 39.5/ 42.0
12. Kasper Aagaard, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 4.5 31.0/ 35.0/ 38.5
13. Dara Seukan Aldag, Kbh. & Fr. Kom Enkelt medlem 4.5 27.5/ 30.5/ 32.5
14. Anders R. Andreasen, Vestre Skole Viborg, Viborg Amtskommune 4.5 27.0/ 31.0/ 33.0
15. Kristoffer Joansarson, Espergærde Juniorskak 4.5 26.5/ 29.0/ 31.5
16. Nicklas A. Møller, Vestre Skole Viborg, Viborg Amtskommune 4.5 25.5/ 28.0/ 30.0
17. Bjarke Gregor, Ringsted Skakklubs juniorafdel 4.0 32.5/ 36.5/ 39.5
18. Henrik Jensen, Skovboskolen Skoleskak, Roskilde Amtskommune 4.0 30.5/ 33.5/ 35.5
19. Anders Storkehave, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 4.0 29.5/ 32.5/ 35.0
20. Kian Bjødstrup, Øvangsskolen, Bornholms Amt 4.0 28.5/ 32.0/ 35.0
21. Niels Peter L. Gade, Haderslev Realskole 4.0 25.5/ 28.0/ 30.0
22. Johan Lindet Jensen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 4.0 24.5/ 27.0/ 29.5
23. Sune Kwon Keller Larsen, Nordagerskolen, Fyns Amtskommune 4.0 23.0/ 25.5/ 27.5
24. Anders Stokbæk, Esbjerg Skakskole, Ribe Amtskommune 4.0 20.0/ 22.0/ 22.0
25. Shawn Holst, Næstved Skakklub Juniorskak 4.0 16.0/ 18.0/ 20.0
26. Henrik Edelmann, Haderslev Realskole 3.5 28.0/ 32.0/ 34.0
27. Mikkel Selmer Nielsen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 3.0 26.5/ 29.5/ 32.5
28. Loui Halse, Skovlunde Juniorskak, Københavns Amt 3.0 26.0/ 29.0/ 31.0
29. Chris Nielsen, Nr. Aaby Realskole, Fyns Amt 3.0 24.5/ 27.5/ 29.5
30. Alexander Almasy, Midtjysk Skoleskak, Århus Amtskommune 3.0 24.0/ 26.5/ 28.5
31. Alexander Duckert, Ålsgårde Skakklubs Juniorskak 2.5 29.0/ 31.0/ 31.0
32. Jonas Raun, Esbjerg Skakskole, Ribe Amtskommune 2.5 28.0/ 31.0/ 33.5
33. Joakim Vestergaard, Øskov Skakklubs Juniorskak 2.5 24.5/ 26.5/ 26.5
34. Emil Sønderstrup, Juniorskakklubben på Hovedbibl 2.5 21.0/ 23.0/ 23.0
35. Ole Christensen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 2.0 24.5/ 26.5/ 26.5
36. Magnus Kviesgaard, Øskov Skakklubs Juniorskak 2.0 23.5/ 25.5/ 25.5
37. Kasper Kofoed, Østermarie Skole, Bornholms Amt 2.0 22.5/ 25.0/ 25.0
38. Magnus Østergaard, N. Zahles Gymnasieskole 0.0 18.5/ 20.5/ 22.5


*************************************************************************************************

 

Til toppen