Deltagerliste B

Tilbage

*************************************************************************************************

Program : Chess Tournament Manager
Version : 1.00
Dato : Søndag 27.11.2005
Tid : 12:18:29
Turnering : DSS's 32. Indiv. DM 2005
Gruppenummer : 2
Gruppe : Gruppe B
Indhold : Placering efter 8. runde

*************************************************************************************************





*************************************************************************************************


1. Jens Olaf S. Fogh, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 7.0 29.5/ 32.5/ 35.5
2. Peter Skovgaard, Skovlunde Juniorskak, Københavns Amt 6.5 30.5/ 33.5/ 36.5
3. Michael Nguyen, Århus Amt: Enk. Medl., Århus Amtskommune 6.0 32.5/ 36.0/ 39.5
4. Benjamin Skjoldan, Skovlunde Juniorskak, Københavns Amt 6.0 23.5/ 26.5/ 28.5
5. Sofus Rønne Christiansen, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 5.5 29.5/ 32.5/ 35.5
6. Thomas Astrup, Vestsjælland: Enk.Medl. 5.5 29.0/ 32.0/ 33.0
7. Knud R. Jespersen, Ribe Skakklubs Skoleskak, Ribe Amtskommune 5.0 32.0/ 35.5/ 39.0
8. Claes Scherwin, Espergærde Juniorskak 5.0 31.0/ 34.0/ 37.0
9. Martin Hansen, Storstrøms Amt: Enk. Medl. 5.0 30.5/ 34.5/ 38.0
10. Christian Tejlgaard Havshøj, Hornslet Skole, Århus Amtskommune 5.0 29.0/ 32.5/ 33.5
11. Casper Emil Rouchman, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 5.0 27.0/ 30.0/ 31.0
12. Asbjørn Korsholm, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 5.0 26.0/ 29.0/ 32.0
13. Daniel Jakobsson, Roskilde Amt: Enk. Medl. 5.0 25.5/ 28.5/ 30.5
14. Flemming Kamstrup, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 4.5 29.5/ 32.5/ 34.5
15. Kristoffer Søholm, Viborg Amt: Enk. Medl., Viborg Amtskommune 4.5 27.5/ 31.0/ 33.0
16. Søren Rohmann-Sønderby, Skovlunde Juniorskak, Københavns Amt 4.0 31.0/ 34.5/ 37.5
17. Niklas Johansen, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 4.0 30.0/ 32.0/ 33.0
18. Johnni A. Marcussen, Erritsø Skoleskak, Vejle Amtskommune 4.0 28.0/ 31.5/ 34.5
19. Jakob Risager, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 4.0 27.5/ 30.5/ 33.5
20. Peter Bøgh Larsen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 4.0 25.5/ 27.5/ 28.5
21. Bjarke Høj Olesen, Skivehus Skole, Viborg Amtskommune 4.0 23.5/ 26.5/ 27.5
22. Bent Carl Christensen, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 3.5 28.5/ 31.5/ 34.5
23. Kasper Antonissen, Aalborg Skakfor. Juniorskak 3.5 27.5/ 30.5/ 32.5
24. Louise Højen, Jetsmark Centralskole, Nordjyllands Amtskommune 3.5 26.5/ 30.0/ 31.0
25. Pascar P. Paramasivam, Morten Brørup Skolen, Århus Amtskommune 3.5 26.0/ 29.0/ 30.0
26. Dennis Høj, Nordals Skole Skak Klub 3.5 25.5/ 27.5/ 28.5
27. Samuel Stougaard, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 3.5 22.5/ 24.5/ 25.5
28. Alvin Moustgaard, Skovlunde Juniorskak, Københavns Amt 3.5 20.5/ 23.5/ 25.5
29. Sune Jakobsen, Brydebjergskolen, Storstrøms Amtskommune 3.0 32.0/ 36.0/ 39.5
30. Mikkel Motzkus, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 3.0 30.5/ 34.0/ 37.5
31. Peter Grove, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 3.0 30.0/ 34.0/ 38.0
32. Julie Wael, Nordbyskoleskak, Storstrøms Amtskommune 3.0 27.0/ 29.0/ 31.0
33. Andreas Mieritz, Holbæk Skoleskak, Vestsjællands Amtskommune 3.0 23.0/ 25.0/ 26.0
34. Henrik Esmann, Allerød Juniorskak, Frederiksborg Amtskommune 2.0 22.5/ 24.5/ 25.5
35. Andreas Krogsbøll, Bornholms Amt: Enk. Medl., Bornholms Amt 2.0 22.5/ 23.5/ 24.5
36. Dan Kreutzfeldt, Tønder Skakklubs Skoleskak 2.0 18.5/ 19.5/ 20.5
37. Søren Gjedsted, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 1.0 25.0/ 27.0/ 29.0
38. Tobias Lindgaard, Bramming Juniorskak, Ribe Amtskommune 1.0 21.5/ 23.5/ 25.5


*************************************************************************************************
 

Til toppen