Deltagerliste A

Tilbage

*************************************************************************************************

Program : Chess Tournament Manager
Version : 1.00
Dato : Sændag 27.11.2005
Tid : 12:15:46
Turnering : DSS's 32. Indiv. DM 2005
Gruppenummer : 1
Gruppe : Gruppe A
Indhold : Placering efter 8. runde

*************************************************************************************************





*************************************************************************************************


1. Jakob Vang Glud, Hinnerup Skoleskak, Århus Amtskommune 7.0 31.0/ 35.0/ 39.0
2. Nikolaj Mikkelsen, Skovlunde Juniorskak, Kæbenhavns Amt 6.5 31.5/ 35.5/ 39.0
3. Peter Martin Leimand, Ribe Skakklubs Skoleskak 6.0 25.5/ 28.5/ 31.5
4. Alexander Rhee, Frederiksborg Amt: Enkeltmedle 5.5 28.5/ 32.0/ 35.5
5. Alexander Rosenkilde, Taastrup Skakforenings Juniors 5.0 33.0/ 36.0/ 36.5
6. Kristoffer Dyrgaard Særensen, Sankt Knud's Gymnasium 5.0 30.0/ 34.0/ 37.5
7. Rasmus Lund Petersen, Gråsten Skakklubs Juniorskak 5.0 25.0/ 28.0/ 30.5
8. Martin Lee Lauritsen, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 4.5 33.0/ 36.0/ 39.0
9. Kevin Leutenberger, Parkskolen, Ringkæbing Amtskommune 4.5 32.5/ 36.0/ 37.0
10. Marie Frank-Nielsen, Middelfart Gymnasium, Fyns Amtskommune 4.5 29.5/ 33.5/ 36.5
11. Bjarke Andreasen, Nordjyllands Amtskommune 4.5 27.5/ 30.5/ 31.5
12. Sune Kovshæj, Juniorskakklubben på Hovedbibl 4.0 32.0/ 35.5/ 39.0
13. Michael Würtz, Marselisborg Gymnasium, Århus Amtskommune 4.0 27.5/ 30.5/ 33.0
14. Christopher Robert Nissen Hede, Hilleræd Juniorskak 4.0 27.5/ 30.5/ 31.0
15. Maxim Konstatinov, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 4.0 25.5/ 28.5/ 31.0
16. Mathias Ringberg, Jetsmark Centralskole 3.5 29.5/ 33.0/ 36.0
17. Michael B. Madsen, Erritsæ Skoleskak, Vejle Amtskommune 3.5 25.0/ 28.5/ 31.5
18. Jonathan Fredgaard, Ribe Amts Enkeltmedlemmer 3.5 24.5/ 27.5/ 30.0
19. Malte B. Kjær, Åby Skole, Århus Amtskommune 3.5 22.0/ 23.0/ 23.5
20. Sissel Kærgaard, Vestsjælland: Enk.Medl. 3.0 27.0/ 30.0/ 31.0
21. Nicolai Rindal, Sankt Knud's Gymnasium, Fyns Amtskommune 3.0 26.5/ 29.5/ 30.0
22. Thomas Hansen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 3.0 26.0/ 27.0/ 27.5
23. Jens Neergaard, Næstved Skakklub Juniorskak 3.0 19.5/ 20.5/ 21.0
24. Johan Stanislaus, Holbæk Skoleskak, Vestsjællands Amtskommune 2.5 23.0/ 24.0/ 24.5
25. Klaus Maagesæ, Brydebjergskolen, Storstræms Amtskommune 1.0 21.5/ 24.0/ 24.5
26. Daniel Mikkelsen, Roskilde Amt: Enk. Medl. 0.5 21.5/ 24.0/ 25.0
27. Louise Hæjen, Jetsmark Centralskole, Nordjyllands Amtskommune 0.0 -
28. Anders Knudsen, Parkskolen, Ringkæbing Amtskommune 0.0 -


*************************************************************************************************


 

Til toppen